KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9366523
*
nr 936 6523
Aina Larsson
(f. 1935), Sverige
Akvarell, Aina Larsson (f. 1935), Rödklöver i mitt fönster, 45x66
Aina Larsson, född 1935, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 januari 2015
kl 18:28:33
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aina larsson akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
*
Aina Larsson
Aina Larsson, född 1935, svensk målare.
nr 936 6523
Aina Larsson
(f. 1935), Sverige
Akvarell, Aina Larsson (f. 1935), Rödklöver i mitt fönster, 45x66
Aina Larsson, född 1935, svensk målare.
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 januari 2015 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aina larsson akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29



