KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15103023
*
nr 1510 3023
Akvarell
AGNETA HALL. "Kvinna på sängen". Signerad. Akvarell, 44x43 cm, yttermått inklusive ram: 60x57 cm
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 december 2022
kl 20:17:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/12 15:01:22
1
Vinnande bud
- Tema
12 dec
Kvinnliga Konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med över 160 kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften ...
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: agneta hall akvarell akvareller vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:28
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:29
-
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:31
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:39
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:57
-
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:04
*
Akvarell
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
nr 1510 3023
Akvarell
AGNETA HALL. "Kvinna på sängen". Signerad. Akvarell, 44x43 cm, yttermått inklusive ram: 60x57 cm
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 december 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/12 15:01:22 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
12 dec
Kvinnliga Konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med över 160 kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften ...Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: agneta hall akvarell akvareller vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:28 -
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:29 -
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:31
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:39 -
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:57 -
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:04