KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12155023
nr 1215 5023
Adrien Joseph Verhoeven-Ball
(1824-1882), Belgien
Akvarell, Interiör med sällskap, signerad, 1854?, 35x45
Adrien Joseph Verhoeven-Ball, belgisk bildkonstnär född 1824, död 1882.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 5 november 2018
kl 20:17:17
5/11 19:10:26
Adrien Joseph Verhoeven-Ball
Läs mer om Adrien Joseph Verhoeven-Ball