KONST / Oljemålningar / Akryl 15123016

nr 1512 3016

Riitta Kalenius

(f. 1960), Finland

Antik lerkruka. Signerad, daterad 2004. Akryl på canvas: 92x73 cm, oramad

Riitta Kalenius, finländsk målare bosatt och verksam i Sverige, född 1960.

Utrop:

500 kr

Såld:

250 kr

måndag 19 december 2022
kl 18:32:28

Riitta Kalenius

Läs mer om Riitta Kalenius