bakg

  KONST / Oljemålningar / Akryl 14277005



*

nr 1427 7005


Filiph Jakobsson

(f. 1988), Sverige


Akryl, Coco Lindsay, "Sailing". Signerad, -19, duk, 40x50cm, yttermått inklusive ram: 44x54 cm


Filiph Jakobsson, svensk bildkonstnär född 1988 i Trelleborg.

Utrop:

500 kr

Såld:

250 kr

Sista tid för bud online:

måndag 25 oktober 2021
kl 18:28:11


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
22/10 08:32:07 1      100 kr
25/10 12:21:32 2      150 kr
25/10 15:43:28 3      200 kr
25/10 18:21:54 4      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Filiph Jakobsson

Filiph Jakobsson, svensk bildkonstnär född 1988 i Trelleborg.

Läs mer om Filiph Jakobsson
  • Läs mer...
Rudolf Gowenius (1896-1960)
Gowenius föddes i Piteå 1896. Efter Tallbergs etsarskola på Konstakademien 1919-21 drog han till Europa för att arbeta med främst etsningar.
Oscar Dahl (1902-1966)
Målare som främst var anlitad som mönstertecknare och dekoratör vid Lidköpings porslinsfabrik samt vid Rörstrand 1943-1966.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akryl coco lindsay filiph jakobsson olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 7514 Oljemålning
    Anders Finn (1908-1994), Sverige. Uppsala Domkyrka..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    13 december kl 18:31
  • 7451 Oljemålning
    Andor Károly. Signerad, daterad 1921, landskap. Ol..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    13 december kl 19:40
  • 7074 Oljemålning
    Astrid Harms-Ringdahl (1912-1984), Signerad, 1966...//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    13 december kl 20:23
  • 7079 Oljemålning
    Carl Brandt. Signerad. Olja på duk, 54x65 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    13 december kl 20:34
  • 7169 Oljemålning
    Claes-Åke Schlönzig (f. 1949), Sverige. Kompositio..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    13 december kl 20:01
  • 7453 Oljemålning
    Einar Frohm (1872-1972), Sverige. Väderkvarn. Sign..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    13 december kl 19:45




Ladda ner broschyr