KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14145005

nr 1414 5005

Oskar Bergman

(1879-1963), Sverige

Blandteknik, Insjölandskap. Signerad, daterad 1909,23x43, yttermått inklusive ram: 26x46 cm

Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

82.000 kr

måndag 23 augusti 2021
kl 19:38:50

Oskar Bergman

Läs mer om Oskar Bergman