KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar
Aktuella artister: Allan Egnell • Adolf Hallman • Robert Hilmersson • Olle Hjortzberg • Erik Harald Zetterström - Kar de Mumma • Bengt Lindström • Maurice Moberg • Dan Nygårds • Carl Fredrik Reuterswärd • Lennart Rodhe • Ilona Tokay • Berndt Wennström • Gösta Werner
4237 Akvarell
Utrop: 800 kr
22 april kl 19:05 -
4245 Akvarell
Utrop: 3.000 kr
22 april kl 20:47 -
1005 Akvarell
Utrop: 4.000 kr
om 9 dagar
29 april kl 20:06
1001 Collage
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Monogramsignerad, "spegelbild 1". Bladets mått: 26x37 cm, yttermått inklusive ram: 43x53
Utrop: 6.000 kr
29 april kl 18:53
1008 Akvarell
Utrop: 4.000 kr
om 9 dagar
29 april kl 18:49 -
3106 Akvarell
Utrop: 500 kr
22 april kl 20:29 -
4092 Akvarell
Utrop: 500 kr
22 april kl 19:55
3014 Akvareller
Utrop: 500 kr
22 april kl 20:36 -
4133 Bildrulle
Akvarell/Tusch, Kina. Bredd: 41 cm. Längd: 190 cm
Utrop: 1.000 kr
22 april kl 20:47 -
4101 Blandteknik
Utrop: 1.000 kr
22 april kl 19:16
4127 Blandteknik
Utrop: 1.200 kr
22 april kl 20:52 -
2007 Blandteknik
Utrop: 1.000 kr
22 april kl 18:06 -
4098 Blandteknik
Utrop: 600 kr
22 april kl 20:58
4097 Blandteknik
Utrop: 600 kr
22 april kl 20:34 -
4096 Blandteknik
Utrop: 600 kr
22 april kl 18:52 -
4094 Blandteknik
Utrop: 600 kr
22 april kl 20:13
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvarell, daterad 71, "SS Brotten", 56x49 cm, yttermått inklusive ram: 82x67 cm
Utrop: 4.000 kr
29 april kl 20:06
4242 Blandteknik
Utrop: 1.000 kr
22 april kl 18:09 -
3428 Blandteknik
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 300 kr
22 april kl 19:27 -
4362 Blandteknik
Utrop: 600 kr
22 april kl 18:33
4105 Blandteknik / ..
Utrop: 1.000 kr
22 april kl 18:20 -
4104 Blandteknik / ..
Utrop: 1.000 kr
22 april kl 19:59 -
1001 Collage
Utrop: 6.000 kr
om 9 dagar
29 april kl 18:53
9194 Collage
Utrop: 500 kr
22 april kl 19:41 -
4246 Färgkrita
Utrop: 500 kr
22 april kl 18:56 -
4070 Grafiskt blad
Utrop: 800 kr
22 april kl 18:30
3353 Kolteckning
Utrop: 700 kr
22 april kl 20:07 -
3201 Pastell
Utrop: 500 kr
22 april kl 19:59 -
4095 Pastell
Utrop: 300 kr
Aktuellt bud: 100 kr
22 april kl 19:20
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, daterad 72, "Arctic Endeavour Halifax. NS". Akvarell, bildmått: 48x40 cm, yttermått inklusive ram: 76x62 cm
Utrop: 4.000 kr
29 april kl 18:49
4036 Pasteller
Utrop: 500 kr
22 april kl 18:20 -
2091 Screentryck / ..
Utrop: 1.000 kr
22 april kl 18:22 -
2092 Screentryck / ..
Utrop: 1.000 kr
22 april kl 19:54
3213 Teckning
Utrop: 1.500 kr
22 april kl 20:17
- Metropol Tipsar
1001 Collage
Utrop: 6.000 kr
om 9 dagar
29 april kl 18:53 -
1005 Akvarell
Utrop: 4.000 kr
om 9 dagar
29 april kl 20:06 -
1008 Akvarell
Utrop: 4.000 kr
om 9 dagar
29 april kl 18:49
4245 Akvarell
Utrop: 3.000 kr
22 april kl 20:47