KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14351005

nr 1435 1005

Madeleine Pyk

(f. 1934), Sverige

Oljemålning, "Stockholm". Signerad. Komposition med kända Stockholmsmotiv. Olja på duk, 80x67cm, yttermått inklusive ram: 88x74cm

Madeleine Pyk, född 1934 i Stockholm.

Utrop:

40.000 kr

Såld:

52.000 kr

måndag 29 november 2021
kl 20:32:08

  • Klassiska
  • 29 nov

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Madeleine Pyk

Läs mer om Madeleine Pyk