ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 13327083
*
nr 1332 7083
MIXED MEDIA
3 pcs, Stig Sasen Andersson, Stockholm & Fiskeläge, lösa blas. Signed, sheet: 24x31,
3 st, Stig Sasen Andersson, Stockholm & Fiskeläge, lösa blas. Signerade. Bladets mått: 24x31
Droit De Suite
Estimate:
300
Sold:
SEK 100
Auction date:
Monday June 8 2020
at 19:22:13
- Bid history
Time
Bidder
Bid
8/6 16:08:03
1
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik lösa blas stig sasen andersson stockholm & fiskeläge vattenfärg
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:22
-
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:20
*
MIXED MEDIA
nr 1332 7083
MIXED MEDIA
3 pcs, Stig Sasen Andersson, Stockholm & Fiskeläge, lösa blas. Signed, sheet: 24x31,
3 st, Stig Sasen Andersson, Stockholm & Fiskeläge, lösa blas. Signerade. Bladets mått: 24x31
| Droit De Suite | |
|---|---|
| Estimate: | 300 |
| Sold: | SEK 100 |
| Auction date: |
Monday June 8 2020 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 8/6 16:08:03 | 1 | Vinnande bud |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik lösa blas stig sasen andersson stockholm & fiskeläge vattenfärg
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:22 -
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:20



