![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 14228101
*
nr 1422 8101
Martin Ã…lund
(f. 1967), Sverige
Signerad, numrerad 24/36, Årstabron. Färglitografi. Bladets mått: 39x58, oramat löst blad
Martin Ålund, svensk målare född i Umeå 1967.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 september 2021
kl 19:45:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/9 12:03:59
1
700 kr
13/9 15:23:34
2
500 kr
13/9 15:23:34
1
600 kr (Budbetjänt)
27/9 18:45:30
2
800 kr
27/9 18:49:19
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
27 sep
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Maria Boczewska, Slas Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Bert Håge Häverö, Mona Huss Walin, Einar Jolin, Bruno Karlsson, ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: broar färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad martin ålund oramat löst blad stockholmsmotiv svensk konstnär svenska konstnärer sverige södermalm årstabron
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:31
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:58
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:09
*
Martin Ã…lund
Martin Ålund, svensk målare född i Umeå 1967.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stockholm
nr 1422 8101
Martin Ã…lund
(f. 1967), Sverige
Signerad, numrerad 24/36, Årstabron. Färglitografi. Bladets mått: 39x58, oramat löst blad
Martin Ålund, svensk målare född i Umeå 1967.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 september 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/9 12:03:59 | 1 | 700 kr |
13/9 15:23:34 | 2 | 500 kr |
13/9 15:23:34 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
27/9 18:45:30 | 2 | 800 kr |
27/9 18:49:19 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
27 sep
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Maria Boczewska, Slas Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Bert Håge Häverö, Mona Huss Walin, Einar Jolin, Bruno Karlsson, ...![](/tema/themes/{B33AD6B5-BADB-4796-8B9E-E32BEC4E9777}_183x97.jpg)
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: broar färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad martin ålund oramat löst blad stockholmsmotiv svensk konstnär svenska konstnärer sverige södermalm årstabron
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:31 -
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:58 -
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:58 -
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:09