KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14502040
nr 1450 2040
Nils Enberg
(1893-1959), Sverige
Stockholmsmotiv. Signerad, daterad 1955,18x20, yttermått inklusive ram: 42x38, akvarell
Nils Enberg, född 1893, död 1959, svensk skulptör, tecknare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 21 februari 2022
kl 19:54:17
21 feb
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Nils Enberg
Läs mer om Nils Enberg