KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13441017
*
nr 1344 1017
Hans-Erik Eriksson
(1921-1997), Sverige
Oljemålning, Nybroviken, Signerad. Olja på pannå, 17x20 cm
Hans-Erik Eriksson, född 1921 i Stockholm, död 1997, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 augusti 2020
kl 19:45:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/8 09:25:30
1
300 kr
31/8 16:19:43
2
400 kr
31/8 19:19:20
3
450 kr
31/8 19:40:52
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Hans-Erik Eriksson
Hans-Erik Eriksson, född 1921 i Stockholm, död 1997, svensk målare.
Läs mer om Hans-Erik Eriksson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hans-erik eriksson nybrokajen nybroviken olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konstnär svenska konstnärer sverige östermalm
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Hans-Erik Eriksson
Hans-Erik Eriksson, född 1921 i Stockholm, död 1997, svensk målare.
Läs mer om Hans-Erik Eriksson
nr 1344 1017
Hans-Erik Eriksson
(1921-1997), Sverige
Oljemålning, Nybroviken, Signerad. Olja på pannå, 17x20 cm
Hans-Erik Eriksson, född 1921 i Stockholm, död 1997, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 31 augusti 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/8 09:25:30 | 1 | 300 kr |
| 31/8 16:19:43 | 2 | 400 kr |
| 31/8 19:19:20 | 3 | 450 kr |
| 31/8 19:40:52 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Hans-Erik Eriksson
Hans-Erik Eriksson, född 1921 i Stockholm, död 1997, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Hans-Erik Eriksson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hans-erik eriksson nybrokajen nybroviken olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konstnär svenska konstnärer sverige östermalm
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



