Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 13051040



*

nr 1305 1040


WATERCOLOUR

unidentified artist. Signerad 1854, 16x24,


Oidentifierad konstnär. Signerad 1854,16x24 cm


Estimate:

600

Sold:

SEK 1100

Auction date:

Monday February 3 2020
at 20:55:02


  • Bid history
Time Bidder Bid
3/2 18:52:47 1      100 kr
3/2 20:14:57 2      150 kr
3/2 20:39:00 1      200 kr
3/2 20:45:10 2      300 kr
3/2 20:45:25 2      600 kr
3/2 20:46:41 1      300 kr
3/2 20:46:41 2      350 kr (Robot)
3/2 20:47:16 1      500 kr
3/2 20:47:16 2      600 kr (Robot)
3/2 20:47:55 1      700 kr
3/2 20:48:16 2      900 kr
3/2 20:49:44 1      1.000 kr
3/2 20:50:03 2      Vinnande bud
3/2 20:50:36 2      justering av budtak


Läs om budbetjänten
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr