ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 17421020
nr 1742 1020
Roland Svensson
(1910-2003), Sverige
Roland Svensson (1910-2003), Sweden. River Thames. Signerad 'skiss 1951'. Akvarell på papper. Image dimensions: 25x28 cm, outer dimensions including frame: 46x48 cm. Roland Svensson bodde på Parkvägen 46 i Storängen,
WATERCOLOUR, River Thames. Signerad "skiss 1951". Akvarell på papper. Bildmått: 25x28 cm, yttermått inklusive ram: 46x48 cm. Roland Svensson bodde på Parkvägen 46 i Storängen
700
SEK 900
Monday November 24 2025
at 18:31:27
300 kr
800 kr
450 kr
500 kr (Robot)
Roland Svensson
Read more about Roland Svensson