KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13591219
*
nr 1359 1219
Sten Birger Rudnäs
(f. 1932), Sverige
Oljemålning, "Saluhall i Lagos". Signerad. Olja på duk, 45x65cm
Sten Birger Rudnäs, svensk bildkonstnär född 1932.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 november 2020
kl 19:31:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/11 19:07:32
1
200 kr
7/11 17:19:17
2
150 kr
7/11 17:19:17
1
200 kr (Budbetjänt)
7/11 18:48:18
2
300 kr
7/11 22:47:29
1
500 kr
9/11 16:35:18
3
450 kr
9/11 16:35:18
1
500 kr (Budbetjänt)
9/11 19:20:01
2
600 kr
9/11 19:21:31
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Sten Birger Rudnäs
Sten Birger Rudnäs, svensk bildkonstnär född 1932.
Läs mer om Sten Birger Rudnäs
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar sten birger rudnäs svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:49
*
Sten Birger Rudnäs
Sten Birger Rudnäs, svensk bildkonstnär född 1932.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Sten Birger Rudnäs
nr 1359 1219
Sten Birger Rudnäs
(f. 1932), Sverige
Oljemålning, "Saluhall i Lagos". Signerad. Olja på duk, 45x65cm
Sten Birger Rudnäs, svensk bildkonstnär född 1932.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 november 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/11 19:07:32 | 1 | 200 kr |
| 7/11 17:19:17 | 2 | 150 kr |
| 7/11 17:19:17 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 7/11 18:48:18 | 2 | 300 kr |
| 7/11 22:47:29 | 1 | 500 kr |
| 9/11 16:35:18 | 3 | 450 kr |
| 9/11 16:35:18 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 9/11 19:20:01 | 2 | 600 kr |
| 9/11 19:21:31 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Sten Birger Rudnäs
Sten Birger Rudnäs, svensk bildkonstnär född 1932.Läs mer om Sten Birger Rudnäs
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar sten birger rudnäs svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:49



