KONST / Litografier / Litografi 14211008

nr 1421 1008

Pablo Picasso

(1881-1973), Spanien

Litografi, "Lecuyére" 1960. Signerad, numrerad 137/200. Bildmått: 50x63, yttermått inklusive ram: 58x73 cm

Kondition: Bladet ngt gulnat, skadad ram

Pablo Picasso, spansk konstnär och poet född 1881, död 1973.

Utrop:

25.000 kr

Såld:

31.000 kr

måndag 27 september 2021
kl 19:44:55

  • Klassiska
  • 27 sep

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Pablo Picasso

Läs mer om Pablo Picasso