KONST / Litografier / Färglitografi 13862028

nr 1386 2028

Bengt Landin

(f. 1933), Sverige

Färglitografi, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad 128/250, Tuppar. Motivet: 45x36cm, yttermått inklusive ram: 63x49cm

Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.

Utrop:

600 kr

Såld:

600 kr

måndag 22 mars 2021
kl 20:15:20

  • Tema
  • 22 mar

Bengt Landin

Läs mer om Bengt Landin