ART / Etchings etc / Colour etching 13182030
nr 1318 2030
Sten Eklund
(1942-2009), Sverige
Sten Eklund (1942-2009), Sweden. Del av svit (stående piccolo), 1981. Signed, numbered 6/50. etsning + handkolorering. Subject: ca 11x8 cm, sheet: ca 50x40 cm, unframed,
COLOUR ETCHING, Del av svit (stående piccolo), 1981. Signerad, numrerad 6/50. Etsning + handkolorering. Motivet: ca 11x8 cm, bladets mått: ca 50x40 cm, oramat löst blad
Sten Eklund, Swedish painter and printmaker born 1942 in Uppsala, dead 2009 .
700
SEK 800
Monday April 6 2020
at 19:05:09
300 kr
350 kr
700 kr
Sten Eklund
Read more about Sten Eklund