ART / Etchings etc / Colour etching 13588670

nr 1358 8670

Pär Gunnar Thelander

(f. 1936), Sverige

Pär Gunnar Thelander (b. 1936), Sweden. Komposition med äpple. Signed, numbered 99/150, Haskel 152, unframed. Sheet: ca 50x59 cm,

COLOUR ETCHING, Komposition med äpple. Signerad, numrerad 99/150, Haskel 152, oramat löst blad. Bladets mått: ca 50x59 cm

Yes

700

SEK 400

Monday November 2 2020
at 19:09:42

  • Artist/Designer

Pär Gunnar Thelander

Read more about Pär Gunnar Thelander