KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12009079

nr 1200 9079

Maj Tydén-Jerndahl

(1895-1921), Sverige

Oljemålning, Kvinna med hind. Olja på duk, 40x30 cm

Kondition: slitage, oramad

Maj Tydén, född 1895 i Kristinehamn, död 1961, svensk målare.

Utrop:

400 kr

Såld:

400 kr

måndag 27 augusti 2018
kl 18:34:47

Maj Tydén-Jerndahl

Läs mer om Maj Tydén-Jerndahl