ART / Sculptures and works of art / Wall sculpture 16701007

nr 1670 1007

Elis Eriksson

(1906-2006), Sverige

Elis Eriksson (1906-2006), Sweden. Utan titel. Signerad EE och numbered ex. 1/20, multipel, väggskulptur i bemålat trä, 40x38 cm,

WALL SCULPTURE, Utan titel. Signerad EE och numrerad ex. 1/20, multipel, väggskulptur i bemålat trä, 40x38 cm

Elis Eriksson, Swedish painter, sculptor and författare born 1906, dead 2006.

Yes

4000

SEK 4400

Saturday December 21 2024
at 18:48:23

  • Artist/Designer

Elis Eriksson

Read more about Elis Eriksson