KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12972012

nr 1297 2012

Carl Skånberg

(1850-1883), Sverige

Oljemålning, Vinterlandskap. Signerad, daterad Paris -80. Olja på duk, 66x123 cm

Carl Skånberg, svensk bildkonstnär född 1850, död 1883 .

Utrop:

25.000 kr

Såld:

20.000 kr

måndag 9 december 2019
kl 18:57:58

4/12 19:32:48 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 9 dec

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Carl Skånberg

Läs mer om Carl Skånberg