KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13762036

nr 1376 2036

Gotthard Lundquist

(1908-1988), Sverige

Oljemålning, Gotthard Lundquist (1908-1988), Sverige. Utsikt mot Årstabron. Signerad, daterad 1962. Olja på pannå, 60x121 cm, yttermått inklusive ram: 68x128 cm

Gotthard Lundquist, född i Uppsala 1908, död 1988, svensk målare.

Utrop:

700 kr

Såld:

800 kr

måndag 1 februari 2021
kl 19:14:35

Gotthard Lundquist

Läs mer om Gotthard Lundquist