![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7358072
*
nr 735 8072
Spegel
gustaviansk stil, höjd: 72
Utrop:
600 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 januari 2012
kl 19:55:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/1 16:36:07
1
100 kr
17/1 20:45:43
2
150 kr
21/1 13:08:33
3
300 kr
21/1 22:20:41
4
750 kr
22/1 11:48:21
5
400 kr
22/1 11:49:15
5
500 kr
22/1 11:49:25
5
600 kr
22/1 11:49:39
5
700 kr
22/1 11:49:49
5
800 kr
22/1 18:59:33
4
1.100 kr
22/1 20:52:28
6
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 735 8072
Spegel
gustaviansk stil, höjd: 72
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 januari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/1 16:36:07 | 1 | 100 kr |
17/1 20:45:43 | 2 | 150 kr |
21/1 13:08:33 | 3 | 300 kr |
21/1 22:20:41 | 4 | 750 kr |
22/1 11:48:21 | 5 | 400 kr |
22/1 11:49:15 | 5 | 500 kr |
22/1 11:49:25 | 5 | 600 kr |
22/1 11:49:39 | 5 | 700 kr |
22/1 11:49:49 | 5 | 800 kr |
22/1 18:59:33 | 4 | 1.100 kr |
22/1 20:52:28 | 6 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53