Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Wood engraving 13073327



*

nr 1307 3327


WOOD ENGRAVING

2 pcs, unidentified artist. Soldater & bönder, signed. Subject: 28x22 & 24x22,


2 st, Oidentifierad konstnär. Soldater & bönder, Signerade. Motivet: 28x22 & 24x22 cm


Droit De Suite

Yes

Estimate:

600

Sold:

SEK 900

Auction date:

Monday February 17 2020
at 18:11:53


  • Bid history
Time Bidder Bid
12/2 07:33:54 1      100 kr
13/2 05:18:21 2      150 kr
16/2 12:14:05 3      200 kr
16/2 13:01:56 2      700 kr
16/2 18:31:45 3      500 kr
16/2 18:31:45 2      600 kr (Robot)
16/2 18:33:42 3      800 kr
17/2 10:02:36 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik linoleumsnitt soldater & bönder träsnitt
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
    Present: SEK 350

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr