Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 11143037



*

nr 1114 3037


MIXED MEDIA

unidentified artist, scene from Venice, 60x68,


Oidentifierad konstnär, motiv från Venedig, 60x68


Estimate:

500

Sold:

SEK 150

Auction date:

Monday June 12 2017
at 19:45:13


  • Bid history
Time Bidder Bid
8/6 12:11:04 1      100 kr
12/6 19:40:13 2      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik europa italien italiensk sydeuropa vattenfärg venedig
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr