ART / Lithographs / Litograph in colors 9894199
*
nr 989 4199
Ã…ke Wilhelm Andersson
(1922-1988), Sverige
Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), "Slussen", 100 ex. signed, Ã…WA, 44x64,
LITOGRAPH IN COLORS, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), "Slussen", 100 ex. signerad, Ã…WA, 44x64
Ã…ke Wilhelm Andersson, Swedish painter, born 1922, dead 1988.
Withdrawn
Auction date:
Monday October 26 2015
at 20:03:32
- Specialauktion
- Artist/Designer
Ã…ke Wilhelm Andersson
Ã…ke Wilhelm Andersson, Swedish painter, born 1922, dead 1988.
Read more about Ã…ke Wilhelm Andersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige åke wilhelm andersson åwa
-
8070 MIXED MEDIA
4 pcs, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sweden. ..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:33
*
Ã…ke Wilhelm Andersson
Ã…ke Wilhelm Andersson, Swedish painter, born 1922, dead 1988.
Read more about Ã…ke Wilhelm Andersson
nr 989 4199
Ã…ke Wilhelm Andersson
(1922-1988), Sverige
Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), "Slussen", 100 ex. signed, Ã…WA, 44x64,
LITOGRAPH IN COLORS, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), "Slussen", 100 ex. signerad, Ã…WA, 44x64
Ã…ke Wilhelm Andersson, Swedish painter, born 1922, dead 1988.
Withdrawn |
|
| Auction date: |
Monday October 26 2015 |
- Specialauktion
- Artist/Designer
Ã…ke Wilhelm Andersson
Ã…ke Wilhelm Andersson, Swedish painter, born 1922, dead 1988.Read more about Ã…ke Wilhelm Andersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige åke wilhelm andersson åwa
-
8070 MIXED MEDIA
4 pcs, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sweden. ..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:33



