KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10504361

nr 1050 4361

Lars Norrman

(1915-1979), Sverige

Akvarell, Lars Norrman (1915-1979), signerad, Två män, 11x16

Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.

Utrop:

800 kr

Såld:

300 kr

måndag 22 augusti 2016
kl 18:34:49

22/8 18:28:40 1      Vinnande bud

Lars Norrman

Läs mer om Lars Norrman