ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13115482
*
nr 1311 5482
Spegel
rokokostil, 116x50 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 mars 2020
kl 20:14:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/2 22:27:36
1
100 kr
26/2 14:10:37
2
150 kr
26/2 21:35:37
3
300 kr
1/3 08:39:24
2
250 kr
1/3 08:39:24
3
300 kr (Budbetjänt)
1/3 08:40:38
2
350 kr
2/3 19:57:56
1
400 kr
2/3 20:05:26
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1311 5482
Spegel
rokokostil, 116x50 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 mars 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/2 22:27:36 | 1 | 100 kr |
26/2 14:10:37 | 2 | 150 kr |
26/2 21:35:37 | 3 | 300 kr |
1/3 08:39:24 | 2 | 250 kr |
1/3 08:39:24 | 3 | 300 kr (Budbetjänt) |
1/3 08:40:38 | 2 | 350 kr |
2/3 19:57:56 | 1 | 400 kr |
2/3 20:05:26 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53