KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15042095
nr 1504 2095
Anders Zorn
(1860-1920), Sverige
Etsning, 1907. "Vattenringar II". Signerad. Bildmått: 19,2x11,3 cm, yttermått inklusive ram: 39x28 cm
Kondition: missfärgningar
Utrop:
4.000 kr
Såld:
6.600 kr
måndag 21 november 2022
kl 20:32:53
3.600 kr
4.200 kr
4.000 kr
4.200 kr (Budbetjänt)
6.400 kr
4.600 kr
4.800 kr (Budbetjänt)
5.000 kr
5.200 kr (Budbetjänt)
21 nov
Anders Zorn
Läs mer om Anders Zorn