Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 13824590



*

nr 1382 4590


MIXED MEDIA

unidentified artist. Signed with monogram, composition. Subject: 16x22, outer dimensions including frame: 34x40,


Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, komposition. Motivet: 16x22, yttermått inklusive ram: 34x40 cm


Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Auction date:

Monday Mars 1 2021
at 18:12:16


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik komposition vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr