KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9489741
nr 948 9741
Maurice Blanchard
(1903-1969), Frankrike
Blandteknik, Maurice Blanchard (1903-1969), Place du Tertre, Paris, signerad, -53, 24x32
Maurice Blanchard, fransk bildkonstnär född 1903, död 1969.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 16 mars 2015
kl 20:55:55
15/3 16:56:11
1.500 kr
15/3 19:15:49
Maurice Blanchard
Läs mer om Maurice Blanchard