ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2735046
*
nr 273 5046
Spegel
1800-tal, H89
Utrop:
100 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 oktober 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/10 09:47:02
1
200 kr
3/10 20:46:06
2
150 kr
3/10 20:46:38
2
250 kr
4/10 12:36:54
1
300 kr
5/10 14:00:16
2
450 kr
5/10 23:11:26
3
500 kr
5/10 23:12:23
3
550 kr
6/10 08:24:47
2
650 kr
6/10 15:52:25
4
Vinnande bud
6/10 15:54:35
4
justering av budtak
6/10 15:55:16
3
800 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 273 5046
Spegel
1800-tal, H89
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 oktober 2003 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/10 09:47:02 | 1 | 200 kr |
| 3/10 20:46:06 | 2 | 150 kr |
| 3/10 20:46:38 | 2 | 250 kr |
| 4/10 12:36:54 | 1 | 300 kr |
| 5/10 14:00:16 | 2 | 450 kr |
| 5/10 23:11:26 | 3 | 500 kr |
| 5/10 23:12:23 | 3 | 550 kr |
| 6/10 08:24:47 | 2 | 650 kr |
| 6/10 15:52:25 | 4 | Vinnande bud |
| 6/10 15:54:35 | 4 | justering av budtak |
| 6/10 15:55:16 | 3 | 800 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



