Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 12757563



*

nr 1275 7563


WATERCOLOUR

unidentified artist. Signed, landscape, 63x77,


Oidentifierad konstnär. Signerad, Landskap, 63x77 cm


Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 350

Auction date:

Monday September 16 2019
at 20:42:33


  • Bid history
Time Bidder Bid
15/9 14:33:29 1      300 kr
16/9 17:08:44 2      300 kr
16/9 17:08:44 1      300 kr (Robot)
16/9 20:37:24 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller landskap landskapsmotiv landskapsmåleri vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr