KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12735207
*
nr 1273 5207
Sören Andersson
(f. 1941), Sverige
Oljemålning, (tillskriven), Stadsbild, oramad. Ej signerad. Olja på pannå, 60x90 cm
Sören Andersson, svensk bildkonstnär född 1941.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 september 2019
kl 18:18:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/9 18:10:15
1
1.000 kr
2/9 18:13:36
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stadsbild svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sören andersson
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Sören Andersson
Sören Andersson, svensk bildkonstnär född 1941.
nr 1273 5207
Sören Andersson
(f. 1941), Sverige
Oljemålning, (tillskriven), Stadsbild, oramad. Ej signerad. Olja på pannå, 60x90 cm
Sören Andersson, svensk bildkonstnär född 1941.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 september 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/9 18:10:15 | 1 | 1.000 kr |
| 2/9 18:13:36 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stadsbild svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sören andersson
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



