Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 7404200



*

nr 740 4200


Sascha Bolin

(1889-1967), Sverige


Sascha Bolin (1889-1967), signed, -37, 36x50,


MIXED MEDIA, Sascha Bolin (1889-1967), signerad, -37, 36x50


Ernst, "Sascha", Bolin, born in Riga 1889, dead 1967, Swedish painter.

Estimate:

500

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday February 13 2012
at 19:44:04


  • Bid history
Time Bidder Bid
13/2 17:44:13 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Sascha Bolin

Ernst, "Sascha", Bolin, born in Riga 1889, dead 1967, Swedish painter.

Read more about Sascha Bolin
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik sascha bolin svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr