KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12509112

nr 1250 9112

Asta Bäckman

(1914-1993), Sverige

Akvarell, "Uteservering Teneriffa", signerad. Motivet: 30x40

Asta Bäckman, svensk bildkonstnär född 1914 i Botkyrka, död 1993 i Salem.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 29 april 2019
kl 18:57:02

27/4 22:30:36 1      Vinnande bud

Asta Bäckman

Läs mer om Asta Bäckman