Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 14086041



*

nr 1408 6041


Siegfried Reich an der Stolpe

(1912-2001), Tyskland


Siegfried Reich an der Stolpe. Signed. Subject: 20x30, outer dimensions including frame: 32x42,


MIXED MEDIA, Signerad. Motivet: 20x30, yttermått inklusive ram: 32x42 cm


Siegfried Reich an der Stolpe, German painter born 1912, dead 2001.

Droit De Suite

Yes

Withdrawn

Auction date:

Monday July 19 2021
at 18:41:29



  • Artist/Designer

Siegfried Reich an der Stolpe

Siegfried Reich an der Stolpe, German painter born 1912, dead 2001.

Read more about Siegfried Reich an der Stolpe
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik europa germany tyska tyskland tyskt vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr