FURNITURE / Cupboards & Cabinets / Cupboard 13956573

nr 1395 6573

CUPBOARD

B Mogensen, Öresund, oak. Length: 135, width: 46 cm, height: 65 cm, wear, damages.

B Mogensen, Öresund, Ek. Bredd: 135, djup: 46 cm, höjd: 65 cm

Condition: slitage, skador

1000

SEK 250

Monday May 3 2021
at 19:33:40

Børge Mogensen (1914-1972)
Dansk snickarmästare och möbelformgivare och lärare vid Kunstakademiets Møbelskole i Köpenhamn.