KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15873048
nr 1587 3048
Lydia Mei
(1896-1965), Estland
Rosor i vas. Signerad, daterad 1930-tal. Akvarell, 42x34 cm, yttermått inklusive ram: 46x38 cm
Lydia Mei, bildkonstnär född 1896, död 1965.
Utrop:
500 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 11 december 2023
kl 19:13:49
500 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
1.000 kr
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
6
1.200 kr
7
1.300 kr
8
1.500 kr
8
1.600 kr
9
1.500 kr
8
1.600 kr (Budbetjänt)
9
11 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer