KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 13732051
nr 1373 2051
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Akvareller, 5 st, Signerad, södermalm. Motivet: 14x22cm
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
måndag 18 januari 2021
kl 18:07:32
700 kr
800 kr
18 jan
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Frans Lindström
Läs mer om Frans Lindström