KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 13732051

nr 1373 2051

Frans Lindström

(1874-1954), Sverige

Akvareller, 5 st, Signerad, södermalm. Motivet: 14x22cm

Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

900 kr

måndag 18 januari 2021
kl 18:07:32

  • Tema
  • 18 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Frans Lindström

Läs mer om Frans Lindström