KONST / Litografier / Färgserigrafi 13004392

nr 1300 4392

Malcolm Morley

(1931-2018), Storbritannien

Färgserigrafi, "Beach Scene", 1968. Signerad, numrerad 54/60, oramat löst blad. Bladets mått: 76x55 cm

Malcolm Morley, brittisk-amerikansk bildkonstnär född 1931, död 2018.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 13 januari 2020
kl 20:55:30

Malcolm Morley

Läs mer om Malcolm Morley