ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8077476
*
nr 807 7476
Spegel
1800-tal, höjd: 70
Utrop:
1.500 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 februari 2013
kl 18:20:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/2 11:50:54
1
300 kr
10/2 17:54:31
2
350 kr
11/2 10:31:42
3
400 kr
11/2 12:00:56
2
450 kr
11/2 15:25:12
4
600 kr
11/2 18:10:31
2
600 kr
11/2 18:10:47
2
700 kr
11/2 18:11:43
2
Vinnande bud
11/2 18:15:27
5
800 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
nr 807 7476
Spegel
1800-tal, höjd: 70
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 februari 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/2 11:50:54 | 1 | 300 kr |
| 10/2 17:54:31 | 2 | 350 kr |
| 11/2 10:31:42 | 3 | 400 kr |
| 11/2 12:00:56 | 2 | 450 kr |
| 11/2 15:25:12 | 4 | 600 kr |
| 11/2 18:10:31 | 2 | 600 kr |
| 11/2 18:10:47 | 2 | 700 kr |
| 11/2 18:11:43 | 2 | Vinnande bud |
| 11/2 18:15:27 | 5 | 800 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:27



