![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13778147
*
nr 1377 8147
Ilona Klara Boman
(1913-2000), Sverige
Oljemålning, "Barnet och fåglarna". Signerad. Olja på duk, 25x25 cm, yttermått inklusive ram: ca 28x29 cm
Ilona Klara Boman, svensk bildkonstnär född 1913, död 2000.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 februari 2021
kl 20:15:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/2 15:43:12
1
100 kr
4/2 16:27:03
2
500 kr
4/2 21:48:45
3
250 kr
4/2 21:48:45
2
300 kr (Budbetjänt)
4/2 21:49:42
3
400 kr
4/2 21:49:43
2
450 kr (Budbetjänt)
8/2 17:46:38
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ilona Klara Boman
Ilona Klara Boman, svensk bildkonstnär född 1913, död 2000.
Läs mer om Ilona Klara Boman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ilona klara boman kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 18:19
*
Ilona Klara Boman
Ilona Klara Boman, svensk bildkonstnär född 1913, död 2000.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ilona Klara Boman
nr 1377 8147
Ilona Klara Boman
(1913-2000), Sverige
Oljemålning, "Barnet och fåglarna". Signerad. Olja på duk, 25x25 cm, yttermått inklusive ram: ca 28x29 cm
Ilona Klara Boman, svensk bildkonstnär född 1913, död 2000.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 februari 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/2 15:43:12 | 1 | 100 kr |
4/2 16:27:03 | 2 | 500 kr |
4/2 21:48:45 | 3 | 250 kr |
4/2 21:48:45 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
4/2 21:49:42 | 3 | 400 kr |
4/2 21:49:43 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
8/2 17:46:38 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ilona Klara Boman
Ilona Klara Boman, svensk bildkonstnär född 1913, död 2000.Läs mer om Ilona Klara Boman
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ilona klara boman kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 18:19