Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Indian ink drawing 17515093



*

nr 1751 5093


Edvard Forsström

(1854-1934), Sverige


Edvard Forsström (1854-1934), Sweden. Signed, Image dimensions. 18x26 cm, outer dimensions including frame: 34x41,


INDIAN INK DRAWING, Signerad, bildmått. 18x26 cm, yttermått inklusive ram: 34x41 cm


Edvard Forsström, born 1854, dead 1934, Swedish draughtsman.

Estimate:

700

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday December 15 2025
at 18:30:47


  • Bid history
Time Bidder Bid
13/12 13:42:27 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Edvard Forsström

Edvard Forsström, born 1854, dead 1934, Swedish draughtsman.

Read more about Edvard Forsström
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bildmått edvard forsström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
  • 8063 COLLAGE
    Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
     

    Auction ends
    in a week
    26 jan at 20:20




Ladda ner broschyr