KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 16087293
nr 1608 7293
Elias Erdtman
(1862-1945), Sverige
Tusch, "motiv från Godesberg am Rhein". Signerad, daterad -93. Bildmått: 10x17 cm, yttermått inklusive ram: 28x37 cm
Kondition: saknar glas,
Elias Erdtman, svensk målare född 1862, död 1945.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 25 mars 2024
kl 20:14:24
24/3 09:20:50