ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10926417
*
nr 1092 6417
Spegel
höjd: 124 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2017
kl 20:16:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/2 05:47:18
1
100 kr
21/2 19:23:39
2
150 kr
26/2 04:15:05
3
200 kr
26/2 08:52:31
4
600 kr
26/2 16:58:42
3
300 kr
26/2 16:58:42
4
350 kr (Budbetjänt)
26/2 17:04:44
3
400 kr
26/2 17:04:44
4
450 kr (Budbetjänt)
27/2 15:09:27
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1092 6417
Spegel
höjd: 124 cm
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/2 05:47:18 | 1 | 100 kr |
| 21/2 19:23:39 | 2 | 150 kr |
| 26/2 04:15:05 | 3 | 200 kr |
| 26/2 08:52:31 | 4 | 600 kr |
| 26/2 16:58:42 | 3 | 300 kr |
| 26/2 16:58:42 | 4 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 26/2 17:04:44 | 3 | 400 kr |
| 26/2 17:04:44 | 4 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 27/2 15:09:27 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27



