KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16349088
nr 1634 9088
Nils Asplund
(1874-1958), Sverige
Oljemålning, Motiv från Stora Skuggan. Signerad, daterad 1904. Olja på pannå, 40x30 cm, yttermått inklusive ram: 52x42 cm
Nils Asplund, svensk målare född i Eskilstuna 1874, död i Stockholm 1958.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.400 kr
måndag 5 augusti 2024
kl 19:44:16
700 kr
800 kr
900 kr
1.000 kr
1.300 kr
1.900 kr
2.000 kr
2.200 kr
Nils Asplund
Läs mer om Nils Asplund