KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14367368

nr 1436 7368

Olle Lindgren

(1930-2018), Sverige

Oljemålning, Monogramsignerad, 1977. Olja på pannå, 18x20, yttermått inklusive ram: 20x22 cm

Olle Lindgren, svensk tecknare, grafiker och målare född 1930, död 2018.

Utrop:

600 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 6 december 2021
kl 19:58:25

Olle Lindgren

Läs mer om Olle Lindgren