KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13988139

nr 1398 8139

Jorgo Krallis

(f. 1937)

Färgetsning, Jorgo Krallis (f. 1937), "Froggie". Signerad, numrerad 61/160, daterad 1978. Handkolorerad etsning. Motivet: 36x25 cm, oramat löst blad, bladets mått: 60x50 cm

Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.

Utrop:

500 kr

Såld:

350 kr

måndag 24 maj 2021
kl 18:19:57

Jorgo Krallis

Läs mer om Jorgo Krallis